دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

اهمیت تعمیر و نگهداری پیشگیرانه دستگاه فن کوئل ساراول

آخرین باری که تعمیر پیشگیرانه را روی واحد فن کویل ساراول خود (FCU) انجام داده اید؟ از واحدهای کویل فن برای گرم کردن یا خنک کردن یک اتاق بدون مجرای استفاده می شود که باعث می شود آنها در مناطقی که نصب مجرای هوا امکان پذیر نیست یا از نظر مالی قابل استفاده هستند ، نصب آنها آسان شود. به منظور افزایش عمر واحد و جلوگیری از تعمیرات بسیار گران قیمت یا تعویض FCU ، انجام تعمیرات پیشگیری منظم بسیار مهم است.

مبانی واحدهای فن کویل ساراول


یک فن کویل ساراول از یک کویل مس ، یک پنکه و یا یک عنصر گرمایش یا یک سیستم خنک کننده که شامل مبرد است تشکیل شده است. در بعضی موارد ، FCU ممکن است هم به منظور تأمین گرمایشی اضافی و هم به منظور سرمایش اتاق باشد.

FCU ها به طور معمول در هتل ها ، آپارتمان ها و خانه های شهر یافت می شوند ، اما می توان در هر اتاق که به سیستم گرمایش یا سرمایش خود نیاز داشته باشد ، قرار داد. 

مشکلات مشترک با FCU ساراول


نگهداری پیشگیرانه به جلوگیری از بسیاری از مشکلات رایج مرتبط با FCU ، از جمله عدم خنک شدن یا گرم کردن اتاق ، نشت و امتناع از خاموش یا خاموش بودن کمک می کند. مشکلات مربوط به تعمیر و نگهداری مشترک با واحدهای سیم پیچ شامل:

فیلترها و کویلهای هوا کثیف ساراول


جریان هوای کم از طریق سیستم
مشکلات ترموستات
واحد فوق العاده با صدای بلند کار می کند و صداهای خفه کننده یا فشار می بخشد


مبانی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه فن کوئل ساراول


قبل از انجام هرگونه تعمیر و نگهداری روی واحد ، اطمینان حاصل کنید که از قطع برق و قطع شدن دستگاه ، از قطع برق و قطع شدن سوئیچ ، مدار یا فیوز مربوط به آن به درستی برچسب خورده و به طور صحیح برچسب زدن و برچسب زدن را دنبال کنید. در حالی که سرویس دهی می شود.


همیشه از بیرون و داخل واحد اطمینان داشته و از بین بردن هرگونه ضایعات و گرد و غبار قابل مشاهده ، به ویژه از تیغه های موتور و فن ، اطمینان حاصل کنید. گرد و غبار زیاد باعث عدم تعادل پره ها شده و در ساییدگی بیش از حد به فن و همچنین موتور کمک می کند.


در حین بازرسی از مراقبت های پیشگیرانه ، همیشه اگر یکبار مصرف فیلتر را حذف کرده و جایگزین کنید اگر فیلتر قابل استفاده مجدد است ، حتماً همه گرد و غبار و مواد زائد را از مش با آب تمیز تمیز کنید. این به اطمینان حاصل می کند که این واحد از جریان هوای مناسب برخوردار باشد و ذرات ریز مانند گرد و غبار ، گرد و غبار و گرده از هوای داخلی خارج می شوند.

مشاهده لیست قیمت محصولات ساراول در لینک روبرو : ساراول


اگر واحد شما دارای لوله های روغن است ، باید روغن کاری کنید تا مطمئن شوید که تمام قطعات متحرک روغن کاری شده اند ، بنابراین آنها سنگ زنی یا گرمای زیادی را تجربه نمی کنند.

اگر لوله روغن ندارد ، برای انجام مراحل مناسب روغن کاری باید با دفترچه راهنمای کار خود مشورت کنید.
پس از اتمام ، به درستی واحد را ببندید و آب بندی کنید و عملکرد آن را آزمایش کنید.

اگر این واحد مطابق آنچه انتظار می رود ، روشن یا کارایی خود را انجام ندهد ، ممکن است لازم باشد مانند تکنسین های ما در اینجا در Althoff ، در شیکاگو ، با یک تکنسین حرفه ای HVAC تماس بگیرید.
هشت قدم برای انجام صحیح تعمیر و نگهداری پیشگیرانه در دستگاه کویل فن ساراول شما (FCU)
دستگاه سیم پیچ فن را خاموش کنید و آن را از منبع تغذیه اصلی جدا کنید. فراموش نکنید که برچسب شکن یا سوئیچ را فراموش نکنید تا کسی به طور تصادفی واحد را روشن نکند.
از نظر بصری قسمت بیرونی و داخل واحد را برای آسیب دیدگی بررسی کنید و آن را در فرم نگهداری خود یادداشت کنید. ممکن است صدمات شدید توسط یک تکنسین حرفه ای HVAC تعمیر شود.
فن دمنده را برای حرکت ، سایش و پارگی و گرد و غبار بررسی کنید.
گرد و غبار و گرد و غبار را از داخل و خارج واحد با خالی مغازه جدا کنید.

اگر فیلتر هوا یکبار مصرف است ، فیلتر هوا را تغییر دهید. در صورت استفاده مجدد از فیلتر ، آن را کاملاً بشویید و گرد و غبار و آلودگی قابل مشاهده را با استفاده از آن در زیر آب تمیز پاک کنید.

قبل از قرار دادن مجدد دستگاه ، فیلتر ساراول قابل استفاده مجدد را تا حد امکان خشک کنید. اگر فیلتر هوای قابل استفاده مجدد علائم سایش شدید را نشان دهد ، ممکن است زمان سفارش جدیدی فرا رسد.
به جز یاتاقانهای توپ ، تمام قسمتهای متحرک داخل واحد را روغن کاری کنید. یاتاقان های توپ معمولاً خود روان کننده هستند و برای زندگی مفید مورد انتظارشان روغن کاری کافی دارند.
هر نوع کمربند را در قسمت FCU ساراول بازرسی کرده و در صورت خشک شدن و یا در صورت مشاهده ترک ، سوراخ یا تراشه آنها را تعویض کنید.
اگر موتور FCU صداهای عجیب و غریب ایجاد کرده یا روشن نمی شود ، ممکن است نیاز به یک تکنسین حرفه ای HVAC در شیکاگو داشته باشید تا جایگزین آن شود.
اطمینان حاصل کنید که کلیه نگهداری های انجام شده در FCU را در سیاهههای مربوط ثبت کنید.
FCU Preventative Maintenance DIY یا با یک تکنسین HVAC حرفه ای در شیکاگو تماس می گیرید؟
نگهداری پیشگیرانه ممکن است توسط یکی از نگهبانان ساختمان شما انجام شود ، به ویژه اگر تعمیر و نگهداری در حال تغییر است یا تمیز کردن فیلتر هوا و از بین بردن زباله از داخل و خارج از واحد. با این حال ، برخی از کارهای تعمیر و نگهداری شرکت ساراول ، مانند تعویض قطعات فرسوده و ترمیم نشت در کویل ها ساراول باید توسط یک تکنسین مجاز HVAC در شیکاگو انجام شود.

خبر خوب این است که تکنسین های HVAC ما با همه مدل ها ، مدل ها و مارک های FCU آشنا هستند و ما می توانیم تمام بهار و پاییز شما را انجام دهیم

مشاهده لیست قیمت محصولات ساراول در لینک روبرو : ساراول